Kriminalisté muže obvinili z dvojnásobného zločinu pohlavního zneužívání a dvojnásobného přečinu ohrožování výchovy dítěte. Za to mu hrozil trest od jednoho do osmi let. Kauzou se v červenci zabýval Okresní soud v Jihlavě. Na hlavní líčení neměla přístup veřejnost.

„Důvodem byly velmi citlivé informace vztahující se k nezletilému dítěti,“ uvedl jihlavský soudce Vladimír Sova.

Prodej drog. Ilustrační snímek
Policie chytila na D1 u Brodu dealera se třemi kily kokainu. Skončil ve vazbě

Obžalovaný u soudu podle informací Deníku vše popřel. Podle jeho názoru se ničeho, co je popsáno v obžalobě, nedopustil. Soud také nechal přehrát zhruba hodinu a půl trvající výslech poškozené dívky na policii.

Jihlavský soud nakonec uznal muže vinným dle obžaloby a poslal ho do vězení na čtyři roky. Kromě toho musí dívce zaplatit 300 tisíc korun za způsobené útrapy. Proti rozsudku se odvolal jak obžalovaný, tak i státní zástupce.

Ilustrační snímek.
Muž z Jihlavy dva roky ženě ukazoval své mužství. Pak na ni náhle vytáhl pistoli

Kauza se tak dostala ke Krajskému soudu v Brně. Ten zasedl ve středu dvaadvacátého listopadu dopoledne. „Obě odvolání soud zamítl jako nedůvodná,“ informovala o výsledku jednání mluvčí brněnského soudu Klára Belkovová. Rozsudek je tak pravomocný.

Osmatřicetiletý muž z Jihlavska svou nezletilou neteř pohlavně zneužíval od ledna do února 2022. Dívku osahával na intimních místech a nutil ji k orálnímu sexu. Vše vyšlo najevo loni v únoru, kdy si zneužívání dívky všimla její matka.

Mohlo by vás zajímat: Vysočinu zasypal první sníh. Děti v Třebíči hned začaly stavět sněhuláky

Zdroj: Deník/Milan Krčmář