Krádež podle policie zorganizovala dvacetiletá žena, která v baru pracovala jako obsluha. Se zlodějem se setkala den před krádeží v Kostelci u Jihlavy. Dohodla se se svým známým a ten krádež provedl.

Ženu muž podle dohody zamkl na toaletě. Následně v herně vypáčil výherní automat, který mu dvacetiletá žena předem vytipovala, vzal z něj několik stovek tisíc korun a další peníze včetně ženina mobilního telefonu ukradl ještě ze stolu.

Barmanka se z toalety dostala po vylomení dveří. Muže ale jihlavští policisté zadrželi. „Po provedení procesních úkonů byl propuštěn,“ uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Pachatel krádeže, i barmanka jsou nyní stíháni na svobodě.

Prohra na automatech

Předkrádeží žena jako zaměstnankyně baru v herně prohrála na automatech téměř třicet tisíc korun. „Na začátku března vzala bez vědomí a souhlasu majitele z pokladny shodnou částku a tu opět použila při hře na výherních automatech. Peníze nevrátila. Byla proto obviněna ještě ze spáchání trestného činu zpronevěra,“ doplnila Jana Kroutilová.