K tomuto setkání je vede vražda patnáctileté školačky Petry, ke které došlo v noci na 16. března přímo v centru Jihlavy.

Pořadatel akce Tomáš Palán získal od jihlavského magistrátu k tomuto setkání povolení. Jak uvádí, tato akce nemá nic společného s trestem smrti. „V první řadě nezapomeňte, že jde o uctění zesnulé, a v tomto duchu by se to mělo konat, bez zásahu policie. Takže vás moc prosím, buďte rozumní, projevte soustrast s tragickou událostí, ale bez výtržností. Jde o bezpečí všech a i té mojí, coby pořadatele," vyzývá na Facebooku Palán.

Akce je ohlášena od 15.00 do 18.00 hodin. Vzpomínat na Petru na náměstí budou její přátelé a na programu je i moderovaná diskuse. „Účastníci by se na závěr akce měli přesunout do Havířské ulice, kde zapálí svíce a rozejdou se," přiblížil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Na akci se připravují i policisté a střážníci. „Informace o ohlášeném setkání monitorujeme, vyhodnocujeme a určitým způsobem se na něj připravujeme, ale nebudeme se k tomu blíže vyjadřovat. Stejně tak nebudeme poskytovat informace ani o tom, zda poskytujeme, či neposkytujeme ochranu svědkům," řekl náměstek krajského policejního ředitele Pavel Peňáz.