„Obžalovaný se k činu doznal. Uvedl, že poškozenou silnostěnným půllitrem udeřil ve vzteku,“ popsal postoj obžalovaného jihlavský žalobce Ivo Novák.

Incident se stal loni 15. října kolem páté hodiny odpoledne na zahradě domu v Sedlejově. Brutální ráně půllitrem předcházela hádka mezi poškozenou a obžalovaným Jurkou. Ten ženu zamkl v pokoji, který obývala se svým partnerem. Pokoj jim v domě pronajal Jurka. Jenže žena vylezla ven oknem, načež ji obviněný potkal na zahradě a ve vzteku ji udeřil skleněným půllitrem, který měl zrovna v ruce, a to do levé části obličeje.

Krimi zprávy čtěte ZDE

„Po této ráně poškozená upadla na zem a začala krvácet. Obžalovaný jí měl dle svých slov donést ručník a křeslo a zavolal záchrannou službu,“ popsal útok Novák.

Žena uvedla, že poté, co se dostala oknem ven, narazila na zahradě na obviněného. Ten ji chytil oběma rukama a naléhal na ni, aby zůstala doma. Jakmile se mu vyškubla, dostala ránu půllitrem do obličeje.

Ilustrační foto.
Zvrat v jihlavské kauze zabitého kojence. Otec půjde do vězení na tři roky

Napadená žena skončila v nemocnici s vícero tržnými a řeznými ranami v obličeji a krevní podlitinou v oku. Nechybělo totiž mnoho, a dívka mohla přijít o oko.

„K mnohem horším následkům na zdraví, ba dokonce životě nedošlo jen shodou náhod. Poškozená mohla utrpět například poranění mozku, očí, komplikované tříštivé zlomeniny v obličeji a vážnější poranění krční páteře a míchy,“ upozornil žalobce Novák.

Pětačtyřicetiletého dealera zastavili celníci na odstavném parkovišti v Jihlavě-Pávově. Foto: poskytla Celní správa Kraje Vysočina
VIDEO: Pervitin si muž schoval pod spodní prádlo. U Jihlavy drogu vysypal na zem

Dívka má navíc jizvy v obličeji a zřejmě bude muset podstoupit plastické operace. Když si Jurka uvědomil, co udělal, požádal zraněnou ženu, aby řekla, že si to způsobila sama. Nijak ale na ni v tomto nenaléhal, ani ji nijak nevydíral.

Soud v Jihlavě nakonec Jurku potrestal třemi lety s podmíněným odkladem na zkušební dobu pěti let. Tedy maximální možný výchovný trest. Kromě toho musí zaplatit asi dvacet tisíc zdravotní pojišťovně. Poškozená u soudu po obžalovaném zatím žádné odškodné například za nemajetkovou újmu či bolestné nežádala.

Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si nechali lhůtu na rozmyšlenou. Pokud se někdo z nich odvolá, kauzou se ještě bude muset zabývat Krajský soud v Brně.