„Šlo o zákeřný, brutální útok. Podobného činu se navíc obžalovaný dopustil už v minulosti, za což byl odsouzen k podmíněnému trestu,“ uvedl soudce Pavel Horna.

V době útoku na jihlavském náměstí byl navíc Dreveňak stále v podmínce. Incident zaznamenaly kamery a Dreveňak se u soudu k činu přiznal. Namítal ale, že první ránu dostal od poškozeného a pak už se s bratrem Romanem jen bránili.

Rozsudek za zločin pokusu o těžkou újmu na zdraví a výtržnictví zatím není pravomocný. Dreveňak, který je stíhán vazebně, se proti výši trestu na místě odvolal. Případem se tak bude muset ještě zabývat Krajský soud v Brně. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal. Dreveňak tak už u odvolacího soudu nemůže dostat vyšší trest, než jaký dostal ve středu u jihlavského soudu.

Před soudem měl stát i dvaadvacetiletý Roman Dreveňak, který má na svědomí napadení Marka Melenovského. Jediná raná pěstí do obličeje tehdy způsobila, že Melenovský upadl na zem tak nešťastně, že přišel o sluch na jedno ucho. Zatímco Patrik Dreveňaka nakonec skončil ve vazbě, Roman se rozhodl, že se bude před zákonem skrývat. Celostátní pátrání po něm bylo vyhlášeno 9. července. Pokud se ho nepodaří v nejbližší době vypátrat,bude s největší pravděpodobností stíhán jako uprchlý. V takovém případě se ale na jeho čin nevztahuje promlčecí lhůta, která je desetiletá.

Ilustrační foto.
Žena dostala ránu do hlavy a skončila se zlomeninou v nemocnici

„O obnovu procesu ale může požádat kdykoli,“ upozornil žalobce Ivo Novák.

Krvavý incident se odehrál kolem druhé hodiny ranní 4. června v centru Jihlavy. Vše začalo poté, co Melenovský napomenul hlučnou skupinku šesti mladých lidí a upozornil je, že jestli nepřestanou dělat nepořádek, tak na ně zavolá policii. Jeden z mladíků mu podal telefon, ať to tedy udělá.

V ten moment měl od Romana Dreveňaka dostat ránu pěstí na hlavu, po níž se bezvládně sesul na zem a hlavou se praštil o zem tak silně, že zůstal ležet v bezvědomí. Roman a Patrik pak měli společně pěstmi a kopanci napadnout Davida R. Strhli ho na zem a mlátili ho pěstmi do hlavy. Patrik Dreveňák pak měl poškozeného nejméně dvakrát silně a s rozeběhem kopnout do hlavy a trupu. V dalším napadání jim pak zabránili kamarádi obou násilníků a z místa utekli. Incident zachytily kamery.

Ilustrační foto
V Hruškových Dvorech hoří, volali lidé. Letos už podruhé