K činu došlo na podzim loňského roku. „Pro policisty případ začal přijetím oznámení na tísňovou linku 158. Po jedné hodině odpoledne se totiž na policii s žádostí o pomoc obrátila osádka vozidla, muž se ženou, kteří byli značně vyděšení a vážně se báli o svůj život,“ popsala začátek případu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto
Tragédie z Vysočiny před soudem: manželku muž hodil do vody. Rodina mu odpustila

Násilník zastavil u vozidla s řidičem, se kterým už měl v minulosti spor. „S dřevorubeckým nástrojem v ruce k automobilu přišel, vzal osádce mobilní telefon a opakovaně udeřil sapinou do různých částí vozidla. Řidiči vyhrožoval újmou na zdraví a fyzicky ho také napadl (nástroj přitom nepoužil). Řidič se snažil z místa uniknout, čemuž obviněný muž aktivně bránil. Nakonec se osádce vozidla přece jen podařilo ujet, přivolat pomoc a vyhledat bezpečí na oddělení jihlavské policie,“ dokončila Kroutilová.

Na vozidle při tom vznikla škoda za téměř 150 tisíc korun. Další škoda - necelých sedm tisíc korun - vznikla napadenému muži odcizením mobilního telefonu. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela policejní mluvčí.

Porovnání. Václav Matějka u soudu v roce 2004 (vlevo) a po osmi letech vězení v roce 2012.
Nejsem vrah, psal odsouzený Deníku. Brutální vraždu řezníka objasnila kapka krve