Policejní komisař zahájil trestní stíhání cizince. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán a v současné době je v podmínce. Nyní byl vzat do vazby.

Vše začalo hádkou mezi muži, kteří byli tou dobou ve společné kuchyni. „Dvaatřicetiletý muž poté odešel na pokoj, kam za ním útočník přišel s kuchyňským nožem a bodnul ho do hrudníku,“ přiblížil Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality.

Zraněný muž se bránil a při následující potyčce ho obviněný ještě nožem poranil na obličeji. Poté se zraněnému muži podařilo útočníka zpacifikovat a přivolat policii. Na ubytovnu směřovala také záchranka.

Podezřelého muže policisté zadrželi, byl opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,78 promile alkoholu. Zraněného dvaatřicetiletého muže převezli zdravotníci do nemocnice, kde se podrobil zákroku a byl hospitalizován. Léčení zranění, která napadený muž utrpěl, si vyžádá jak hospitalizaci v nemocnici, tak ještě následnou přibližně měsíční léčbu.

„K závažnějšímu následku na zdraví napadeného muže přitom nedošlo pouze shodou okolností nezávislých na vůli obviněného, a to zejména díky náhodě a aktivní obraně poškozeného,“ dodal komisař Jůzl.

Kuchyňský nůž, kterým cizinec útočil, policisté zajistili.