Strážci zákona vyjeli mimo jiné k pětatřicetiletému muži, který popíjel alkohol přímo na lavičce u hlavního vchodu do nemocnice. „Protože mu byl v minulosti uložen zákaz pobytu na území města Jihlavy, předali ho strážníci statní policii,“ popsala Lucie Maxová z radnice.

Podle ní se v zimním období nemocnice často stává vyhledávaným místem lidí bez domova, kteří se tam schovávají před chladem. „Nejenže tam popíjejí alkohol, ale znečišťují i chodby a toalety,“ dodala.

Polná. Ilustrační foto.
Polná letos oslaví 780 let. Těšte se na hudební a taneční program

Opilci se však vyskytují i jinde ve městě, v minulém týdnu vezli jihlavští strážníci na záchytku například pětapadesátiletou ženu, která budila veřejné pohoršení v hale autobusového nádraží. V týdnu se našla také taška plná alkoholu, skončila ve ztrátách a nálezech.

Před pár dny pak na hradebním parkánu našli strážníci čtyřiatřicetiletého muže bezvládně ležícího na lavičce. Byl silně podchlazený a měl 3,29 promile alkoholu. Strážnici varují před dlouhodobým pobytem venku v zimě a pitím alkoholu. „Na krátkou dobu sice navodí pocit tepla, ale ve skutečnosti se vnitřní teplota těla sníží a tím člověk riskuje podchlazení a následnou smrt,“ uzavřel ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc.