Hasiči museli vyprošťovat zaklíněného zraněného řidiče. Další nehoda – osobní auto na střeše – byla zaznamenána na přivaděči Jihlavy k dálnici.

Nahlášena byla v 1.33 hodin. „Na místě byl nalezen vůz bez osádky,“ poznamenal operační důstojník krajských hasičů Milan Vopálenský. Patrné byly na místě ovšem stopy po zranění. Jednalo se o Škodu Pickup.

Řidič jel na úseku v katastru Pávova (a ve směru od Havlíčkova Brodu na Jihlavu) na dané povětrnostní podmínky a schopnosti příliš rychle, dostal smyk. „Nehodu neoznámil a utekl. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun a na poničené značce na pět tisíc,“ doplnil vyšetřovatel jihlavské policie. 122. kilometr dálnice, což je lokalita Černá studánka, byl vůbec včera „zakletý“.

Dopoledne tam měli mimořádnou událost (škoda přes jeden milion korun) hasiči. „Jednotka vyjela na čerpací stanici Slovnaft k nahlášenému požáru osobního auta (Volvo – pozn. redakce). Požárem byl zasažen motorový prostor a částečně palubní deska.

Příčinou je technická závadě na autě,“ informoval Milan Vopálenský. Jiný závažný problém hasiči na Jihlavsku řešit nemuseli, „jen“ dnes ve tři čtvrtě na sedm ráno zaregistrovali planý poplach po spuštění požárního čidla v domě v Komenského ulici v centru Jihlavy. Jaroslav Paclík