Devětadvacetiletý Slovák se loni v říjnu na chodníku před barem Sklípek v Jihlavě dostal do potyčky se svým bratrem Josefem, kterého nejprve udeřil čelem do obličeje. Slovák byl agresivní a pod vlivem alkoholu. Při incidentu s bratrem napadl dvěma pěstí do obličeje a kopancem do hýždí ještě dalšího člověka, který šel kolem. Poté se na jihlavském náměstí znovu pustil do svého bratra. Oba se drželi za oděv a cloumali sebou. Přitom několikrát spadli na zem. Když se je snažil jeden z kolemjdoucích roztrhnout, udeřil ho Roman Stojka rukou do hlavy. Nikomu za aktérů bitky se naštěstí nic nestalo. Incident zachytily městské kamery.

Stojka nakonec s rozsudkem souhlasil a nebude se odvolávat. S největší pravděpodobností ho ale čeká mnohem delší pobyt za mřížemi. Rvačka s bratrem se totiž odehrála jen pár dnů poté, co byl Roman Stojka jihlavským soudem odsouzen za drsnou hospodskou rvačku ve Sklípku, při níž létaly vzduchem sklenice. Roman Stojka navíc jiného hosta bodl nožem do zad.

„Stačilo málo a mohlo jít o vraždu,“ podotkl jihlavský státní zástupce Ivo Novák.

Konflikt pravděpodobně vznikl kvůli tomu, že měl jeden z hostů venku močit na zeď baru. V baru totiž pracuje Stojkova matka. V baru pak Stojka napadl hosta pěstí a směrem k baru hodil skleněný půllitr s uchem. Sklenice zasáhla do ruky dalšího hosta a od něj se odrazila do hlavy jinému člověku a zranila ho v oblasti spánku. Incident pak pokračoval venku, kde Stojka vytáhl na hosta vystřelovací nůž a snažil se ho zasáhnout do hrudníku. Když se dal napadený na útěk, bodl Stojka muže do zad.

Stojka tehdy vyvázl jen s tříletým trestem a podmínkou na pět let.

Sekat dobrotu ale nevydržel dlouho. Výše popsaný incident s bratrem se odehrál před Sklípkem už 2. října kolem osmé hodiny večer.

Jihlavskému soudu tak zřejmě nezbude nic jiného, než mu tříletý podmínečný trest přeměnit na nepodmíněný. Pokud se tak stane, Romana Stojku čeká dohromady tři roky a deset měsíců za mřížemi.