Šestatřicetiletá žena byla obviněna z toho, že v období přibližně od začátku loňského roku nakoupila pervitin v celkovém množství přibližně 300 gramů, který poskytovala dalším osobám a také ho sama užívala. „Pervitin nakupovala na Havlíčkobrodsku a Třebíčsku. Drogu prodávala na různých místech Jihlavy a jejím okolí. Pervitin zájemcům poskytla v desítkách případů,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Odběratelé samozřejmě za drogy platili, ojediněle pervitin poskytla místo peněz za nájemné. „Minulý týden měla žena u sebe za účelem dalšího prodeje pervitin a marihuanu, které přechovávala. Drogovou trestnou činnost ale ukončili kriminalisté, kteří ženu zadrželi a zajistili kolem deseti gramů pervitinu a marihuanu uloženou v několika sáčcích,“ doplnila Kroutilová.

Ženu důvodně podezřelou ze spáchání drogové trestné činnosti kriminalisté dopadli podle policejní mluvčí minulý týden v Jihlavě. „Měla u sebe pervitin a marihuanu, drogy kriminalisté zajistili a budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti. Zadrženou ženu odvezli na oddělení policie a umístili ji do policejní cely,“ upřesnila Kroutilová.

Řidič kamionu - Ilustrační foto
Myslel, že srazil srnu. Kamioňák z Vídně ale u Stonařova přejel člověka

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadržené. „Šestatřicetiletá žena z Jihlavska byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byla žena vzata do vazby a policisté ji eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.