Z brněnské vazební věznice byl transportován k Okresnímu soudu v Jihlavě, kde měl vypovídat v kauze svého druhého otčíma Pavla Okapala. Ten je obviněn z několika trestných činů. Doležal nakonec odmítl vypovídat, protože se obává, že by jeho výpověď mohla Pavla Okapala poškodit. Doležal výpověď odmítl i přesto, že původně svědčil v neprospěch otčíma.

V případu měla svědčit i korunní svědkyně, která je Doležalovou příbuznou. K soudu ale bez omluvy nedorazila, proto jí soudce udělil pokutu deset tisíc korun.

Bližší informace k případu nemůže Deník sdělovat s ohledem na takzvaný „náhubkový zákon", který chrání oběti závažných trestných činů.

U soudu se jako svědek objevil i první Jakubův otčím. Deníku řekl, že s matkou Jakuba Doležala žil čtrnáct let. Tomu, že by se jeho nevlastní syn podílel na vraždě Petry, nevěří. „Z toho případu jsem na mrtvici, ale Jakubovi věřím, že na ni (Petru) ani nesáhl. On není špatný kluk. Je to takový poseroutka, který se bál vyndat z pastičky i myš," řekl otčím. Něco jiného podle něj bylo, když si Jakub dal svůj oblíbený rum. „Když si dal rumíček, tak byl jinej. Jinak spolu jsme měli dobrý vztah. Ještě dnes mi říká taťuldo," zasmál se otčím.

Jakub vyrůstal u dědy. Když spolu nevycházeli, vracel se domů. „Nevím, co spolu měli, už měl takové úlety," zmínil se otčím.

Jakub Doležal byl odsouzen na dva roky za pomáhání při odklízení těla zavražděné Petry. Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupce se proti rozsudku odvolal. Žalobce navíc podal stížnost proti propuštění Doležala z vazby. O stížnosti by měl rozhodnout Vrchní soud v Olomouci. Mluvčí soudu řekl, že zatím k nim spis nedorazil, a tak není známo, kdy bude soud kauzu řešit.

Za vraždu Petry byli odsouzeni Michal Kisiov a Tomáš Zavřel. Kisiov dostal pětadvacet let a Zavřel dvaadvacet. Ani jeden rozsudek zatím není pravomocný. Všichni nadále zůstávají ve vazbě.