Nejznámější drogový dealer na Vysočině dvaapadesátiletý Ladislav Barák z Jihlavy znovu skončil ve vazbě. Podle policie má na svědomí přechovávání většího množství pervitinu, prodej a umožnění výroby drogy dalším dvěma komplicům šestadvacetiletému Romanu Přibylovi a o tři roky mladšímu Patriku Skřivánkovi, oba z Jihlavska.

Celkem měli podle informací Deníku vyrobit více než 350 gramů pervitinu a na další se chystali. V tom jim ale tento týden zabránili kriminalisté.

Vazební zasedání se konalo v pátek 23. dubna dopoledne u Okresního soudu v Jihlavě. Do vazby poslal soud Baráka a Přibyla, protože hrozí, že by mohli ve výrobě i distribuci drog pokračovat. Třetí obviněný je stíhán na svobodě. Barák i Přibyl odmítli na policii i u soudu vypovídat.

Zdroj: Policie ČR

Za zločin nedovolené výroby a jiného nakládaní s omamnými látkami a jedy jim hrozí tresty od dvou do deseti let.

Podle informací Deníku našli kriminalisté u Baráka v maringotce v Dušejově asi 120 gramů pervitinu a přes jeden kilogram nadrcených léků připravených k výrobě drogy. Z takového množství by se jim mohlo podařit vyrobit dalších více než 200 gramů pervitinu.

Kromě toho měl Barák poskytoval dlouhodobě pervitin ženě, která mu za to dávala dětské pleny a jako protislužbu mu hlídala dítě. S Přibylem pak měl v maringotce vyrobit nezjištěné množství drogy.

Kraj Vysočina s Zakarpaskou oblastí aktivně spolupracuje.
Spolupráce s Ukrajinou se rozvíjí

Barák s s drogami zapletl už mnohokrát v životě. Naposledy vylezl z basy loni loni v dubnu, kde si odpykával šestatřicet měsíců, mimo jiné také za drogy.

Všichni tři obvinění se měli trestné činnosti dopouštět v průběhu loňského a letošního roku. Skřivánek s Přibylem pak měli každý sám nebo společně vyráběli pervitin v dušejovské maringotce, kterou jim Barák poskytl, nebo v garáži poblíž jihlavského City Parku. Skřivánek pak měl ještě od loňského prosince do ledna nejméně třikrát prodat pervitin asi za 1200 korun.