„Myslím, že je to trochu nafouknuté, protože tam až takové problémy nejsou. Na každé ubytovně občas něco je, a když se něco děje, tak se to řeší buď s policií, nebo s námi,“ vyjádřil se spolumajitel ubytovny Tomáš Turňa. Situaci s problémovými zákazníky prý už vyřídili propuštěním.

Na obecní úřad v Kostelci u Jihlavy ale za poslední dobu přišlo od tamních občanů větší počet stížností. Vadí jim hluk a zápach z bývalého hotelu Horal. „Problém tam je už dlouhodobě. Stěžují si téměř všichni, kteří bydlí v okolí obytovny,“ potvrdil starosta obce Jaroslav Matula.

Proti rušení občanů chce obec bojovat zavedením bezdoplatkových zón, tedy územím, kde nikdo nedostane příspěvky na bydlení. Situaci řeší rovněž s policií. „Intenzivně s policií chystáme opatření, jak zvýšit dohled nad touto ubytovnou. Musí to ale nejprve schválit zastupitelstvo,“ poznamenal starosta.

Na problém reagovalo už i vedení společnosti Agrofert, které v Kostelci vlastní masokombinát. Právě v něm pracuje přibližně dvě stě agenturních zaměstnancůa mezi nimi jsou i cizinci z ubytovny. „S agenturou řešíme, aby se sjednala náprava. Samozřejmě nám to není lhostejné, i když to naši zaměstnanci nejsou. Navíc to ubytovací zařízení je poměrně rozsáhlé, takže tam nejsou jen lidé, kteří pracují u nás,“ dodal tiskový mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.