Stále totiž pátrají po muži, podezřelém ze spáchání trestného činu.

Tato osoba (na snímku) se v uvedený den nacházela mezi druhou a čtvrtou hodinou odpolední v bytovém domě v jihlavské ulici U Cihelny.

„Muž se tam choval nevhodně a obtěžoval obyvatele domu. Před šestnáctou hodinou vešel do kabiny výtahu, do kterého před ním vstoupila mladá žena, a obnažil se. Žena z výtahu velmi rychle utekla na chodbu. Prožitá situace pro ni byla značně nepříjemná a stresující, ale žádnou další újmu neutrpěla," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že po oznámení události vyjela okamžitě do bytového domu policejní hlídka. Podezřelého muže už se však na místě nepodařilo najít.

Policisté na základě všech dostupných informací sestavili identikit podezřelého. „Jedná se o muže ve věku kolem pětatřiceti let. Je vysoký přibližně 180 centimetrů, hubené postavy. Muž měl delší neudržované blond vlasy, které měl rozcuchané. Na sobě měl oblečenou černou mikinu a béžové kapsáčové kal-hoty. Oblečení muže bylo špinavé, na mikině, na zádech, měl bílou skvrnu, pravděpodobně od zdi," popsala Kroutilová.

Policisté žádají lidi, kteří znají totožnost muže nebo vědí, kde se nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158.