Oba jsou od loňského září ve vazbě. Okresní soud v Jihlavě před několika dny rozhodl, že ve vazbě zůstanou i nadále. Soud má mimo jiné obavu, že by mohli v podvodech pokračovat.

Slíškovou a jejího druha nejprve kriminalisté obvinili loni v polovině roku, kdy zjistili, že mladá žena od bývalého spolužáka vymámila 560 tisíc korun. Podle informací Deníku mu slíbila, že mu peníze zhodnotí. K tomu ale nikdy nedošlo. Mladík si navíc peníze vypůjčil od různých bankovních i nebankovních institucí. A hrozilo, že by mohl přijít o dalších 300 tisíc korun. To se ale nestalo, protože příbuzní poškozeného mladíka podali oznámení na policii, a ta včas zasáhla.

Když se kriminalisté začali o Slíškovou a Doležala zajímat, zjistili, že mají s největší pravděpodobností na svědomí další dva podvedené muže z Vysočiny.

Slíšková prvního z nich vyhledala a kontaktovala přes internetovou seznamku. O třicet let staršímu muži měla nabídnout společnou budoucnost a zakoupení bytu. Pod touto a jinými záminkami jí muž napůjčoval celkem 1 058 000 korun. Vidiny společné budoucnosti seale nedočkal.

PENÍZE UŽ NEVIDĚLI

Další obětí se stal osmadvacetiletý muž, od něhož měla Slíšková dostat dokonce přes 1,2 milionu korun. Ani jeden z nich už peníze přes veškeré sliby nikdy neviděl.
Co s penězi Slíšková a Doležal udělali, není známo. Není ale vyloučeno, že část z nich skončila ve výherních hracích automatech.

Jak je možné, že se pořád objevují podvodníci, kteří jsou schopni přesvědčit některé lidi, aby jim dávali stále více peněz, přestože tuší, že se stali obětí podvodníků?

„Myslí si totiž, že když jim nedají další peníze, tak už nedostanou ani ty, co jim půjčili," vysvětluje jihlavská státní zástupkyně Jana Nosková.

Slíšková a Doležal spolu mají dvě děti, které jsou svěřeny do péče opatrovníkům.

Další dítě je ale na cestě, protože Slíšková je v jiném stavu. Oba dva už byliv minulosti za podvody odsouzeni, pokaždé ale vyvázli s podmíněným trestem. Tentokrát jim ale v případě, že budou uznáni vinnými, reálně hrozí přísný nepodmíněný trest.