Na ležícího muže natrefili policisté ve středu před třetí hodinou odpoledne v ulici Okružní v Dobroníně. Šedesátiletý muž měl viditelné zranění na hlavě. Policisté proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Muže také podrobili dechové zkoušce. „Policisté mu naměřili hodnotu 3,88 promile alkoholu. Na základě šetření zjistili, že si zranění zřejmě způsobil, když v opilosti upadl,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zraněného muže odvezli zdravotníci na ošetření do nemocnice.

O dvě hodiny později lidé přivolali policisty do obce nedaleko Jihlavy, kvůli opilému agresivnímu muži. „V domě útočil na ostatní obyvatele a ničil věci. Po příjezdu policistů na místo odmítal uposlechnout jejich pokyny, nespolupracoval a stále se choval agresivně. Policisté osmatřicetiletého muže zajistili,“ popsala policejní mluvčí.

Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,03 promile alkoholu. „Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří,“ doplnila Kroutilová.