Případ se odehrál na ulici Tyršova u zastávky městské hromadné dopravy v pondělí 18. ledna. „Krátce po deváté hodině dopoledne přijali policisté oznámení, že se po ulici pohybuje agresivní muž. Ohrožoval ženu a měl mít u sebe viditelně nůž. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Podle popisu a směru, kterým odcházel, podezřelého rychle vypátrali. Čtyřiačtyřicetiletý muž nadýchat přes dvě promile alkoholu. Po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ popsala Kroutilová.

Značně opilého muže policisté zajistili a poté jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Strážci zákona nyní prosí o pomoc veřejnost. „Žádáme, aby se přihlásili svědci, kteří konflikt viděli a mohli by poskytnout informace o samotném průběhu napadení, nebo situaci, která mu předcházela,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Incident nyní vyšetřují jihlavští kriminalisté. „Policejní komisař zahájil trestní stíhání. Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán.

Obviněný je stíhán na svobodě. „Za spáchaný trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů.