Hlášení o řádění hlučných mladíků v Hamerníkově ulici přijali policisté v polovině minulého týdne kolem třetí hodiny ráno. Ihned vyrazili na místo. Netrvalo dlouho a skupinku mladíku našli. Navíc zjistili, že okolí neobtěžovali jen hlukem. Zůstaly po nich posprejované fasády domů. „V lokalitě ulic Žižkova až Hamerníkova a ulic v jejich okolí došlo k posprejování desítky objektů, a to obrazci a nápisy. Jednalo se o různé objekty, jako například bytové domy, rodinný dům, stánek nebo zděný sloupek,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto
Mladík z Jihlavy se měl na útěku z věznice pokusit zabít dozorce

Všichni mladíci byli pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty se u nich pohybovaly od necelého promile do 2,34 promile alkoholu v dechu. „Provedenou kontrolou policisté navíc zjistili, že je mezi nimi jeden, kterému ještě nebylo ani osmnáct let. Mladistvému chlapci při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes dvě promile,“ informovala mluvčí.

Policisté odvezli všechny čtyři mladíky na oddělení. Tam si mladistvého převzali jeho rodiče. „Dva opilí mladí muži dále putovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění a zbývající mladík, který měl necelé jedno promile, skončil v policejní cele,“ doplnila Kroutilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Agresora z Polné vězení nemine. K soudu přišel se svěšenou hlavou

Zdroj: Deník/Roman Martínek