Dvacetiletý cyklista projížděl od silnice II/602 směrem na Hosov. "Nechoval se ale dostatečně ohleduplně a ukázněně, plně se nevěnoval řízení jízdního kola a havaroval vpravo mimo komunikaci. Po pádu byl z místa dopravní nehody převezen sanitkou do Nemocnice Jihlava. Při vyšetření se zjistilo, že není zraněný, ale pouze silně opilý, proto byl převezen na potialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při dopravní nehodě vznikla škoda na jízdním kole značky Merida ve výši 500 korun. Okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

Od začátku letošního roku do konce září letošního roku policisté v Kraji Vysočina šetřili příčiny dopravních nehod, na kterých mělo účast 108 cyklistů. "Tři cyklisté při nehodě zemřeli, sedm se jich těžce zranilo a 88 dalších utrpělo lehké zranění. Pouze deset cyklistů vyvázlo z dopravní nehody bez zranění. V patnácti případech policisté u cyklistů, kteří byli účastníkem dopravní nehody, zjistili požití alkoholu," doplnila další informace Čírtková.