Ve čtvrtek 29. března chtěli policisté kolem šesté hodiny večer zastavit a zkontrolovat v Havlíčkově Brodě vozidlo VW Golf, které jelo po ulici U Cihláře. Řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět ve směru na Radostín. Policisté za ním okamžitě vyjeli a dávali mu opakované výzvy k zastavení. Řidič je evšak ignoroval a ujížděl na Okrouhlici.

"Jel nebezpečně a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V Okrouhlici řidič při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, vyjel na přilehlé parkoviště a dále mimo silnici, kde narazil do oplocení a dopravní značky. Ke zranění osob nedošlo," informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Z místa nehody řidič i jeho spolujezdkyně okamžitě utekli. Ne však nadlouho.

"Sedmadvacetiletou ženu policisté dostihli a zajistili, byla pod vlivem alkoholu i drog," doplnila mluvčí policie. Po stopě podezřelého muže se okamžitě vydal policejní psovod se služebním psem, který řidiče v krátké době nalezl schovaného v keřích u železniční trati u obce Babice. "Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,45 promile alkoholu," popsala Jana Kroutilová.

Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky a pozitivní výsledek měl u muže i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. Ten vykázal přítomnost amfetaminu. Při dalším prověřování policisté zjistili, že dvaatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska dokonce ani nevlastní a nikdy ani nevlastnil řidičské oprávnění. "Policisté provedli také kontrolu vozidla. Automobil VW Golf je v evidenci motorových vozidel veden jako zaniklý a vyřazený z provozu. Registrační značka na vozidle nebyla umístěna. Policisté místo dopravní nehody ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Škoda, která při ní vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než deset tisíc korun," dodala mluvčí policie.

Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z řady dalších přestupků. Žena, která s ním ve vozidle jela, je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.