„Ke spáchání činu došlo v neděli 25. června. Ve večerních hodinách přišel opilý muž k domu ženy v obci na Telčsku. Za plotem jí začal nedávat a vyhrožoval jí ublížením na zdraví. Následně plot přeskočil. Žena se před ním ukryla v domě a přivolala si na pomoc policisty,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Do obce proto ihned vyjela policejní hlídka. „Muž se choval agresivně, odmítal spolupracovat a chtěl z místa odejít, začal klást odpor a odmítal uposlechnout výzvy policistů, aby svého jednání zanechal. Dechové zkoušce se muž odmítl podrobit,“ dodala Kroutilová. Policisté nakonec muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici. Tam ale sedmatřicetiletý muž poškodil zařízení místnosti.

„Rozbil krycí sklo bezpečnostní kamery a poškodil ochrannou mřížku odvětrávání, ventilátor a okolní omítku,“ uvedla Kroutilová. Škoda, kterou způsobil, byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Po vystřízlivění policisté muže odvezli na obvodní oddělení. Tam mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.