Za lupem se vypravili přes hranice okresu do Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Když přišli rozebírat cizí traktor potřetí, byli dopadeni.

„Jednačtyřicetiletý otec a jeho patnáctiletý syn jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu poškození cizí věci. Ve Větrném Jeníkově odcizili postupně z traktoru odstaveného na volně přístupném pozemku velké množství jeho součástí. Další škodu, přibližně třicet tisíc korun, způsobili poškozením traktoru," uvedl policejní mluvčí Martin Dušek. Podle něj pachatelé z Pelhřimovska si vyhlédli odstavený traktor a v polovině dubna v noci na místo přijeli, aby ze zaparkovaného traktoru Zetor odmontovali přední polonápravy s tlumiči, náboji kol, kompletními koly včetně pneumatik a blatníky v celkové hodnotě dvacet tisíc korun. Na místo se za necelý týden opět vrátili a z traktoru odcizili posilovač řízení, litinovou vanu z motoru, vodní pumpu, sací a vodní potrubí, kryt kabiny ze strany motoru a řadu jeho dalších součástí. „Tentokrát si odvezli věci v hodnotě přibližně patnáct tisíc korun," doplnil Dušek. Při třetí krádeži byli ovšem dopadeni.

„V neděli 19. května se pachatelé opět vydali do Jeníkova odcizit z traktoru nějaké součásti. Podezřelých mužů si ale všiml svědek, který přivolal policisty. Ti na místo okamžitě vyjeli a oba pachatele, kteří již odmontovali celou kabinu traktoru, zadrželi. Ke krádeži kabiny v hodnotě patnáct tisíc korun tak už nedošlo," sdělil mluvčí.

Policisté oba muže převezli na obvodní oddělení, po provedení nezbytných úkonů byli ze zadržení propuštěni. Odcizené součásti traktoru, které chtěli pachatelé použít na opravu vlastního traktoru, vydali a policisté je předali zpět majiteli. Případ policisté dále prověřují.