„Dělej, dělej,“ křičel v noci na čtvrtek podle policistů pachatel na tamní obsluhu, která mu vydala několikatisícovou finanční hotovost. Zloděj pak utekl k hlavní silnici. Podle strážců zákona zřejmě pokračoval přes pole k lesu.

Lupič byl přibližně sto šedesát pět centimetrů vysoký. „Na sobě měl černou šusťákovou bundu, ze které vystupoval límec světlé barvy, černé kalhoty a pletené rukavice,“ informovala mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Přes hlavu měl muž navíc černou kuklu s oválným otvorem pro oči. „Zloděj měl nápadně světle hnědé oči, světlé řasy, obočí a pleť,“ dodala policistka s tím, že z popisu tak lze usuzovat, že by se mohlo jednat o osobu se světle hnědými nebo zrzavými vlasy. Podle strážců zákona není vyloučeno ani to, že lupič byl cizinec.

Jihlavští policisté žádají svědky, kteří by mohli sdělit informace směřující k dopadení pachatele nebo se ve zmiňovanou dobu nacházeli v blízkosti benzinové čerpací stanice v Hladově, aby zatelefonovali na tísňovou linku 158. Při loupežném přepadení nebyl podle Kroutilové naštěstí nikdo zraněn.

Pumpa v Hladově nebyla vykradena poprvé.