Pachatele se podařilo vypátrat velmi rychle. Policisté dopadli celkem pět podezřelých mužů ve věku od dvaceti do pětadvaceti let. Všichni jsou z Jihlavska. Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů jejich trestní stíhání.

„Muži byli obviněni z pokračujícího přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, jeden z obviněných, dvacetiletý muž, byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestán. Dalších krádeží se tak dopustil, i když byl v té době ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody.

Muži jsou obviněni z toho, že v průběhu loňského října ve čtyřech případech odcizili ze zaparkovaných nákladních aut či pracovních strojů naftu. Jednotlivých krádeží se dopouštěli v různém složení, jen nejstarší z nich byl u všech. Na místa jezdili vozidly, kterými odcizenou naftu poté odváželi. Krádeže se ve třech případech dopustili v katastru Jezdovic a v jednom v Třešti. Někdy využili toho, že nádrže byly nezajištěné, v opačném případě víčko vypáčili. Pro páchání trestné činnosti upřednostňovali noční dobu. Odcizenou naftu používali převážně pro svoji potřebu.

„Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky, přísnější postih hrozí obviněnému muži, který se krádeží dopouštěl, i když byl za majetkovou trestnou činnost již v minulosti soudně trestán,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů. Muži jsou stíháni na svobodě.