V pondělí 19. února kolem půl osmé ráno přijali policisté oznámení od řidiče, který si na 146. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu všiml jedoucího vozidla Mercedes Benz s rumunskou registrační značkou. „Na připojeném přívěsu převáželo odtahový vůz a na něm byl naložený další přívěs, což bylo podle oznamovatele velice nebezpečné. Operační důstojník proto na místo vyslal nejbližší policejní hlídku, která jízdní soupravu zastavila na 111. kilometru. Policisté při kontrole zjistili, že jízdní souprava je přetížená, proto řidiči uložili na místě pokutu v příkazním řízení a zakázali mu další jízdu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Opilec chtěl ukrást víno, ale nemohl ani chodit

Ještě ten den hodinu před půlnocí dálniční policisté z Velkého Beranova kontrolovali dalšího neodpovědného řidiče. Zastavili další soupravu s rumunskou registrační značkou, kterou řídil šestatřicetiletý cizinec bez příslušného řidičského oprávnění.

„Cizinec při kontrole navíc ani nepředložil osvědčení o registraci přípojného vozidla. Dechová zkouška na alkohol byla u něj s negativním výsledkem,“ sdělila Dana Čírtková. Vzhledem k tomu, že cizinec přes Českou republiku pouze projížděl, měli policisté důvodné podezření, že by se mohl vyhýbat správnímu řízení. „Proto mu uložili kauci ve výši deset tisíc korun,“ doplnila Čírtková. Kromě toho cizinci zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

„Řidiči zahraničních dodávkových vozidel velice často porušují při jízdě v České republice zákon o provozu na pozemních komunikacích. Častokrát se jedná o řidiče převážející na přípojných vozidlech ojetá motorová vozidla,“ konstatovala Dana Čírtková.