"Vzhledem k jeho onemocnění a informaci, že z domu zřejmě odešel se sečnou zbraní, může být muž pro své okolí nebezpečný, a proto by se ho nikdo neměl pokoušet sám kontaktovat. Důležité je zavolat na linku 158 a přivolat policisty. Oznámení o pohřešování přijali policisté v pátek 23. srpna," řekla k tomu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž trpní duševním onemocněním. Tvalé bydliště má na Teplicku. Je vysoký 180 centimetrů, obézní postavy. Má modrozelené oči a světlejší hnědé rovné vlasy. Muž má na rameni paže tetování, jedná se o číslici 13. Na sobě měl při odchodu oblečené buď bílé triko Adidas, nebo zeleno modrou kostkovanou košili, kterou mívá vhledem k obezitě často rozepnutou, dále měl černé kraťasy. U sebe by mohl mít tašku a batoh černé barvy.

"Dále vzniklo podezření, že si s sebou při odchodu odnesl starou mačetu. Policisté ho po přijetí oznámení začali hledat v širokém okolí bydliště, ve zdravotnických zařízeních i na dalších místech, kde by mohl být. Do současné doby se pohřešovaného muže nalézt nepodařilo. Není vyloučené, že se nachází kdekoli na území republiky," dodala Kroutilová.

Pokud muže uvidíte, zavolejte na linku 158.