Žena si podle obžaloby byla vědoma, že má kvůli covidu nařízenou izolaci, přesto odjela osobním vozem i s tříměsíčním dítětem z místa bydliště do Jihlavy, kde chtěla vyzvednout věci po prodeji nemovitosti. "Následně se necítila dobře a namísto odjezdu domů se rozhodla společně s dcerou přespat ve svém automobilu," stojí v obžalobě.

Manžel se ale obával o zdraví ženy a kontaktoval městskou policii, která pak ženu vypátrala. Strážníci k ní přivolali záchranáře, kteří ženu i s dítětem převezli do nemocnice. Obhájce ženy uvedl, že ve věci nešlo o trestný čin, žena podle něj nemocí nikoho neohrozila, záchranáři i strážníci podle něj věděli, že je nemocná a mohli se patřičně ochránit. "K žádnému faktickému šíření nemoci covid-19 nedošlo," uvedl obhájce.

Ilustrační foto.
Covid donutil matku s dítětem přenocovat v autě. Našli je jihlavští strážníci

Soud ale odvolání ženy zamítl, potvrdil jí tedy dva roky vězení podmíněně odložených na dva roky. "Obžalovaná v období nouzového stavu a v nařízené izolaci odjela z jednoho kraje do druhého, aniž by k tomu měla důležitý důvod," uvedla předsedkyně senátu Dana Kancírová.

Podle ní bylo prokázáno, že byl potenciál nakazit více lidí. Soudkyně doplnila, že žena nerespektovala to, co respektovat měla a podmíněný trest je tak podle ní adekvátní.

Parciální trolejbusy budou do Antonínova Dolu zajíždět "na baterky", z průmyslové zóny nepotřebují troleje.
VIDEO: Na nové trase na Bedřichov ještě nevozí cestující, ukázali trolejování

V České republice propukla pandemie covidu v březnu 2020. Od té doby je přes 4,5 milionu potvrzených případů.