„Ano, mohu potvrdit, že se naše pobočka ujala pomoci postižené rodině a veškeré náklady spojené s pohřbem uhradíme. Důvody jsou zřejmé. Kromě osobní tragédie je rodina i v tíživé finanční situaci," zdůvodnil včera odpoledne vedoucí jihlavské pobočky Bílého kruhu bezpečí a bývalý policista Antonín Křoustek.

Podle informací Deníku se pohřeb zavražděné Petry uskuteční ve středu v deset hodin dopoledne v obřadní síni jihlavského krematoria. Rodina počítá s tím, že se s Petrou přijdou rozloučit i její kamarádi.

Zástupci Bílého kruhu bezpečí včera rodičům pomáhali se zařizováním pohřbu. Podle informací Deníku jsou zatím dívčiny ostatky v Ústavu soudního lékařství v Brně kvůli pitvě. Podle vyjádření otce budou do Jihlavy ostatky převezeny dnes, či v pátek. „Rodičům budeme pomáhat zvládnout situaci během celého trestního řízení, ale i před soudem," uvedl Křoustek.

Bílý Kruh bezpečí od ledna rozšířil své služby o klíčového sociálního pracovníka, který je ochoten klienta přijmout i mimo úřední dny. Organizace poskytuje pomoc obětem trestných činů, pozůstalým i svědkům.

„„Jihlavská poradna je součástí systému devíti poraden, které pracují na území naší republiky. Pokud bude někdo potřebovat naléhavě naši radu, může se obrátit na nonstop linku, kde mu poskytnou nejnutnější psychologickou a právní pomoc," upozornil Antonín Křoustek.

Bílý kruh bezpečí už má se zařizováním pohřbů obětí trestného činu zkušenosti. Naposledy pomáhali pozůstalým ze Znojma, kde minulý měsíc otec zabil manželku a pak sebe. Po rodičích zůstaly dvě malé děti.