Trojici hrozí vězení od dvou do osmi let za pojistný podvod ve výši dvou milionů korun.

Podle obžaloby měl Ivan Padělek uzavřít pojistné smlouvy s klienty na základě neověřených údajů ze zdravotní dokumentace. Podmínkou uzavření pojistné smlouvy byla i lékařská prohlídka. Za ni měli být zodpovědní Čepera a Kašpar. Do formulářů podle obžaloby ale napsali nepravdivé údaje, neměli přístup ke zdravotní dokumentaci klientů a některé z nich vůbec nevyšetřili.

Soudkyně Dagmar Koutníková Trnková včera pokračovala ve výslechu dalších svědků. V případu jich je předvoláno několik desítek. Někteří z nich uvedli, že na prohlídce u lékaře byli, ale okolnosti si už nepamatovali. Další přiznali, že na žádné prohlídce nikdy nebyli, pouze podepsali souhlas, aby lékaři Čepera a Kašpar mohli nahlédnout do jejich zdravotní dokumentace. Obhájci se snaží dokázat, že údaje o pacientech byly v době uzavírání smluv pravdivé. Svědci uvedli, že jim smlouvy vynesly za pojistné události desetitisícové částky.

Některé smlouvy pojišťovna zrušila, jiné stále platí. Všichni tři obžalovaní jakoukoli vinu odmítají. Hlavní líčení bylo včera znovu odročeno. Kdy padne rozsudek, zatím není jasné.