Celá akce začala 5. srpna před polednem, kdy Rumuna napadlo, že kolegovi ukradne auto a pojede se projet. Už na pracovišti začal cizinec ve větším množství popíjet alkohol. V době, kdy v kradeném autě vyrazil směrem na Ždírec, měl muž v krvi kolem dvou promile alkoholu. Při cestě v ukradeném autě popíjel dál. Mezi Ždírcem a Měšínem už nezvládal řízení a ze silnice sjel do pole. Auto za asi osmdesát tisíc korun bylo rázem nepojízdné.

Policie musela použít pro zastavení auta speciální pás.
VIDEO: Divoká jízda jako na Balkánu. Podívejte se na honičku u Kostelce

„V místě, kde cizinec havaroval, zastavilo auto, jehož řidič mu nabídl, že ho sveze. Jenže po krátké jízdě vytáhl cizinec na řidiče vystřelovací nuž a donutil ho vystoupit a s autem odjel,“ popsal jihlavský státní zástupce Ivo Novák, který po dopadení podal na cizince obžalobu pro trestné činy loupež, krádež a řízení pod vlivem alkoholu. Soud se případem zabýval tento týden. Rumunovi hrozilo až desetileté vězení.

Poté, co šokovanému řidiči Rumun ukradl auto, ujížděl z Jihlavy po silnici 602 směrem na Pelhřimov. Jenže to ho začala sledovat policejní hlídka. U Opatova se otočil a mířil zpět do Jihlavy. Celou cestu dál popíjel, a před policisty ujížděl vysokou rychlostí. „Byla to velmi nebezpečná jízda, při níž mohlo několikrát dojít ke kolizi s jinými auty. Navíc v té době pršelo,“ upozornil žalobce Novák.

VIDEO: Policejní honička

Zdroj: Policie ČR

U kruhového objezdu Jihlava, Kostelec, Hubenov policisté šíleného řidiče zastavili pomocí speciálního pásu, který autu poškodil pneumatiky. Cizinec poté skončil ve vazbě.

Přestože Florescu osudný den řádil jako smyslu zbavený, u soudu se ke všemu přiznal a projevil nad svým chováním lítost. Soud ho nakonec poslal do vězení na čtyři roky. Kromě toho dostal pětiletý zákaz řízení a vyhoštění ze země na pět let. Rozsudek je pravomocný. Florescu trest přijal a odvolání se vzdal.

Mohlo by vás také zajímat: Policejní honička přes Vysočinu: zdrogovaná Švédka převážela migranty

Zdroj: Celní úřad pro Kraj Vysočina