„Hledaného muže se nám podařilo dopadnout v úterý 19. února v Moravských Budějovicích,“ řekl policejní komisař Martin Jůzl s tím, že se jim ho podařilo najít v dopoledních hodinách v bytě, kde v tu dobu pobýval. Po zadržení skončil v policejní cele a byl obviněn ze zločinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Také on skončil ve vazbě a hrozí mu trest až na osm let.

Jeho bratr Patrik Dreveňák už byl pravomocně odsouzen na pět a půl roku za napadení kamaráda Melenovského během téhož incidentu.

Konflikt se odehrál kolem druhé hodiny ranní 4. června. Vše začalo poté, co Melenovský napomenul hlučnou skupinku šesti mladých lidí a upozornil je, že jestli nepřestanou dělat bordel, zavolá policii. Krátce na to dostat od Romana Dreveňaka pěstí na hlavu, po níž se bezvládně sesul na zem a hlavou se udeřil o zem tak silně, že zůstal ležet v bezvědomí.

Roman a Patrik pak měli společně pěstmi a kopanci napadnout Davida R. Strhli ho na zem a mlátili jej pěstmi do hlavy. Patrik Dreveňak měl potom poškozeného silně a s rozběhem kopnout do hlavy a trupu. V dalším napadání jim zabránili kamarádi obou agresorů a z místa společně utekli.