„V domě jsme našli neuvěřitelné množství podezřelých věcí, které pravděpodobně pocházejí z trestné činnosti. Tolik věcí jsme ještě v historii jihlavské policie na jednom místě nikdy a nikomu nezabavili,“ upozorňuje jihlavský policista Radim Novák.

Seznam čítá 417 položek. Drogový dealer měl doma například desítky kusů nářadí, zahradní techniku, elektroniku, počítače, digitální fotoaparáty, autorádia, navigace, ale i šperky či zbraně. „Našli jsme u něj dvě plynové pistole a vzduchovky,“ poznamenal Novák. Mezi zabavenými věcmi byly i starožitnosti, třicet mobilních telefonů, pět hifi věží, hodinky a desítky mincí a pamětních medailí.

Přesný seznam věcí i s jejich výrobními čísly a identifikačními znaky je k dispozici na vývěsce před budovou krajského policejního ředitelství ve Vrchlického ulici v Jihlavě. „Budeme rádi, když se o věci přihlásí co nejvíce lidí. Pokud se nám nepodaří věci vrátit jejich majitelům, nemáme jinou možnost, než je zase obviněnému vrátit,“ podotkl Novák.

Seznam bude na vývěsce vyset šest měsíců. Deník přesný seznam zveřejní také na svých internetových stránkách. Každý, kdo na seznamu najde věc, která mu patří, musí policii prokázat, že ji skutečně koupil nebo jinak získal.

Razii u Ladislava Baráka policie provedla 2. a 3. března. „Už jsem domovní prohlídky zažil, ale tahle byla nezvykle razantní. Odvezli čtyři dodávky věcí. Vůbec nechápu proč. Byly to věci od lidí, kteří mi je dávali do úschovy, a ostatní byly moje nebo mého otce,“ tvrdil tento týden u soudu Ladislav Barák, který svědčil v případu veterináře Radka Příhody. Ten stojí před soudem kvůli výrobě pervitinu, který přinesl Barákovi k prodeji. Policie je tehdy při zátahu zatkla společně.

Seznam čítá 417 položek

Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.
Seznam kradených věcí.