„Oznámení jsme přijali a provádíme šetření. Další informace nelze v současné době k případu poskytnout,“ potvrdila Deníku policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Kriminalisté sbírají případné důkazy, které by se měly týkat úředníka z oddělení správy budov. Ten měl zadávat servisní práce svým známým a měl za to inkasovat provize. Jak velká škoda, pokud nějaká vznikla, měla být magistrátu způsobena, není zatím jasné.

Ilustrační foto
Vnuk politika hrozil, že do školy na Jihlavsku přinese zbraň. Vtip, hájí se

Úřad se nechce k věci vyjadřovat. „Pokud policie stále provádí úkony v trestním řízení, nemůžeme poskytovat žádné informace. To může pouze policie nebo státní zastupitelství,“ napsal Deníku mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Nechtěl se vyjadřovat ani k pracovněprávním vztahům magistrátu se zaměstnanci. Údajně měl být totiž problémový úředník propuštěný. To ale mluvčí popřel. „Obecně mohu sdělit, že letos nebyl nikdo z pracovního poměru na magistrátu propuštěn,“ dodal Daněk.

Dva Poláky čeká obvinění z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.
Deset lidí jelo v jednom osobáku. Celníci auto zastavili na dálnici u Jihlavy

Jak dlouho bude ještě prověřování policie trvat, není zatím jasné. Policie případ řeší pro trestné činy zpronevěra a pletichy při zadávání veřejné zakázky a při veřejné soutěži. Konkrétně jde o to, že při zadávání zakázky dotyčný vyvíjel činnost směřující k dohodě se zájemcem za nepřiměřeně vysokou nebo jinak nevýhodnou cenu. Za to hrozí až tři roky vězení nebo zákaz činnosti.