V roce 2007 byl na muže dokonce vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. „Muž měl svým podnikáním v letech 2004 a 2005 podvést na 160 lidí a připravit je o bezmála devadesát milionů korun. Po muži se v roce 2005 ale slehla zem, a to na dlouhých osmnáct let,“ sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Pavel Pardus z Pardubic, pátrání vyhlášeno 17. července 2017
Lovci lebek je hledají léta: vězení se na Vysočině vyhýbají desítky odsouzených

Kriminalistický pomníček začali odhalovat detektivové z osmého oddělení druhého policejního obvodu před několika týdny. Pátrači, jak se těmto kriminalistům říká, se zabývají pátráním po hledaných a pohřešovaných osobách. „V rámci pátrání po jiné osobě, získali několik neověřených poznatků k hledanému muži. Postupným prověřováním potvrdili jejich pravdivost a navíc odhalili, že muž využívá několik falešných identit. Zjistili také, že se pohybuje na území metropole, v Jihočeském a Středočeském kraji,“ popsal mluvčí.

Detektivům se muže podařilo dopadnout a ten tak po osmnácti letech skončil za mřížemi. Hledaný se po zadržení přiznal, že chtěl brzy opět změnit místo pobytu. „Dále také uvedl, že z mnohamilionové částky, kterou v minulosti zpronevěřil, a za kterou byl brněnským soudem odsouzen ke dvanácti letům odnětí svobody, mu nezbylo nic. Mnoho peněz prý půjčil a zpátky již nedostal, a tak mu nezbylo nic jiného, než začít chodit do práce,“ doplnil Rybanský.

Ilustrační foto
Podvodník Pavel Vorlický z Jihlavy je stále na útěku

V tuto chvíli se již nachází ve výkonu trestu odnětí svobody. „Z pohledu policie se jedná o jednu z nejdéle hledaných osob v České republice, která byla policisty vypátrána,“ uzavřel mluvčí.

O ním dopadeným by měl být Pavel Vorlický. Více si o něm můžete přečíst zde a zde.