Odsouzen byl letos v únoru Okresním soudem v Jihlavě na čtyři roky nepodmíněně za zločin týrání dětí své družky, ublížení na zdraví, výtržnictví a maření výkonu úřední rozhodnutí. Trest potvrdil i Krajský soud v Brně.

Hoffinger už by měl být dávno za mřížemi, místo toho si dál běhá po svobodě. Navíc po něm opět „touží“ i Okresní soud v Havlíčkově Brodě, kde už byl v minulosti odsouzen. Na krku má další obžalobu kvůli napadení bývalé družky. První hlavní líčení se mělo konat už před několika dny, ale Hoffinger k soudu nepřišel. Svědci tvrdili, že Hoffingera potkali ve městě, a ten jim měl říci, že k soudu nepůjde.

„Čekáme, že se podaří obžalovaného vypátrat. Teprve poté bychom znovu nařídili hlavní líčení,“ upřesnil soudce Jan Doležal.

Jihlavský soud žádal policii o dodání Hoffingera do vězení letos v červnu, což se ale dosud nepodařilo. Soud poslal Hoffingera na čtyři roky do vězení za to, že nejméně od roku 2013 do února 2017 opakovaně slovně i fyzicky napadal pět nezletilých dětí své o pět let mladší družky. Kromě toho, že jim vulgárně nadával, také je fackoval a mlátil násadou od koštěte po celém těle včetně hlavy. Nerozpakoval se po nich házet cokoli, co mu přišlo pod ruku. Mimo jiné šlo o taburet či dětskou motorku. Málokdy se to obešlo bez následků, a děti musely vyhledat lékařské ošetření. Po dvouleté holčičce dokonce jednou hodil bočnici od postele z hřebíky. Tržnou ránu na hlavě jí museli sešít lékaři.

Na stadionu HC Dukla Jihlava.
Skvělé pondělí. Hokejisté Jihlavy i Třebíč přivezli tři body

Hoffinger se podle soudu takto k dětem choval denně. Podle něj byly hlučné a dělaly nepořádek. Hoffinger napadal i jejich matku, která se dětí zastávala. Loni na Nový rok pak v domě v Havlíčkově ulici v Jihlavě napadl v opilosti dvě ženy a jednoho muže. Obě ženy musely s poraněními na hlavě do nemocnice.

Hoffinger u soudu popřel, že by děti neúměrně trestal či týral. Připustil sice, že je občas fyzicky potrestal, ale šlo pouze o výchovné políčky. Soud ale uvěřil výpovědi dětí a družky, kterým přiznal odškodné dohromady sto tisíc korun. Napadení žen v domě Hoffinger připustil, ale podle něj se to stalo venku před vchodem.

David Hoffinger se vyučil zahradníkem. Dvakrát ze sedmi odsouzení byl potrestán za násilnou trestnou činnost. V roce 2012 dostal rok s podmínkou na tři roky za majetkovou trestnou činnost.