“Starší z mužů nejméně od září loňského roku přechovával mimo jiné i v rodinném domě a bytě neoprávněně věci určené k nedovolené výrobě drogy pervitin,“ řekla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová. „Jednalo se o laboratorní předměty, chemikálie a další věci. Za použití těchto látek a předmětů nejméně jednou za dva týdny vyráběl drogu pervitin a to v množství přibližně dva gramy,“ doplnila Jana Kroutilová.


Mladší pak nejméně od března letošního roku obviněnému umožnil drogu vyrobit. Pervitin se vařil v rodinném domě, který mladšímu z mužů patří.
Oba muži už skončili v policejní cele. Zadržené muže policisté umístili do policejní cely. Dnes policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mužů. „Byli obviněni ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mladší z nich ve formě účastenství,“ připustila Kroutilová.


Za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.