Policisté se zaměřili na kontrolu nejvyšší povolené hmotnosti vozidla, kontrolu největší povolené hmotnosti na nápravu a na skupinu náprav vozidla, další hmotnostní poměry vozidla a kontrolu největších povolených rozměrů vozidla a jízdních souprav, zejména výšku a délku soupravy a nákladu. Policisty zajímal také technický stav vozidel, stejně jako zdali je dobře a dostatečně upevněný a uložený převážený náklad.

Vrátek v lokalitě Rounek na hornické naučné stezce.
Jihlava zkrášluje hornickou minulost: štolu a kutiště na Rounku

Téměř u každého kontrolovaného vozidla policisté zjistili nějaké porušení zákona. „Za zjištěná porušení jsme řidičům uložili pokuty v příkazním řízení a porušení ze strany přepravců jsme oznámili k řešení do správního řízení,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Středeční akce se uskutečnila na několika kontrolních stanovištích v kraji.

Pumptracková dráha - Ilustrační foto.
Obrat. Unikátní pumptrack v Jihlavě kraj podpoří, dá ale méně peněz

Zmíněné kontroly byly reakcí na neustálé se opakující stížnosti na chování řidičů převážejících dřevní kulatinu, kdy zejména ostatní řidiči upozorňují na zjevně přeložené náklady.

„Jde ale také o reakci na dvě vážné květnové dopravní nehody, při kterých řidiči nákladních vozidel naložených kládami havarovali, tahač s návěsem se převrátil a klády se vysypaly na silnici. V jednom případě klády těžce zranily dva seniory, kteří se v době nehody pohybovali na chodníku,“ přemítala Dana Čírtková.