Čtyřdenní soutěže se minulý týden v jižních Čechách zúčastnilo celkem 102 policistů z útvarů Policie ČR s celostátní působností, krajských policejních ředitelství, organizačních článků Policejního prezidia České republiky a útvarů Ministerstva vnitra a policejních škol.

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina reprezentovali David Nikodým, Pavel Ausficír a Lukáš Vomela.

A neztratili se. V soutěži družstev skončili vysočinští policisté na druhém místě. Vrchní inspektor David Nikodým pak navíc v soutěži jednotlivců zvítězil v disciplíně přesná střelba.

„V průběhu velice náročné střelecké soutěže museli policisté v prvé řadě prokázat, že své služební zbraně umí profesionálně, a to i ve vypjatých střeleckých situacích, bezpečně ovládat," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Střelecká soutěž byla koncipována tak, aby na stanovištích s akční střelbou policisté řešili situace, do kterých se mohou dostat při reálném výkonu služby jednak jako jednotlivci, ale i jako součást vícečlenné policejní hlídky.

Vedle střeleckého umu a fyzické zdatnosti museli policisté prokázat při soutěži svoji psychickou odolnost, schopnost rychle a správně se rozhodovat a simulovaný policejní zákrok tak dovést do zdárného konce.