Vzhledem k tomu, že se jedná o historické exponáty, které mají nemalou sběratelskou hodnotu, je zapotřebí rychlého jednání, aby je zloději dále nerozprodali celé nebo po částech a neskočily tak v rukou nepoctivců nebo nic netušících kupujících. V současné chvíli mohou pachatelé motorky nabízet i sběratelům po celé republice.

Případem se již zabývá jihlavská policie. Majitel ztrátu nahlásil v sobotu 16. listopadu. Policie proto žádá veřejnost a zejména sběratele veteránů, aby pomohli při pátrání po motocyklech a ty byly navráceny původnímu majiteli.

Hledaný David Hoffinger
Policisté hledají násilníka odsouzeného za týrání dětí

V současné době se mohou ukradené historické motorky a jejich části pohybovat po celém území republiky i za hranicemi. Při pátrání mohou pomoci přiložené fotografie, na kterých jsou jednotlivé exponáty vyobrazeny. Pro lepší identifikaci přikládáme i tabulku s technickými údaji o vozidlech.

Pomozte při záchraně sbírky historických motocyklů po dědečkovi.Zdroj: PČR

Jakékoli informace o strojích, které mohou už nyní zloději nabízet sběratelům i prostřednictvím mnoha webových portálů a bazarů, sdělte prosím přímo jihlavským policistům na tísňové lince 158, která je zdarma, anebo na kterékoli policejní oddělení v České republice.

Výšlap na Javořici poslední den roku.
Turisté v nesnázích. Silvestrovský výstup na Javořici je v ohrožení