Začalo to tak, že muž se ženou popíjeli alkohol za domem kultury. Muž začal ženu obtěžovat a vyhrožovat jí. "Došlo mezi nimi k incidentu, kdy muž ženu shodil ze schodů a poté jí v obličeji a na krku zranil rozbitou lahví od vína. Útočník potom sám zavolal na linku 155. Oznámil, že je pouze náhodný kolemjdoucí a že ženu přepadl neznámý muž. Ke zraněné ženě vyjížděla posádka zdravotnické záchranné služby, která ji převezla do zdravotnického zařízení," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo dorazili policisté i policejní kynologové a začali po pachateli pátrat. Nakonec se ale důkladným šetřením přišlo na to, jak vše ve skutečnosti bylo a kdo ženu doopravdy napadl. Mladý muž skončil v policejní cele, a nakonec ve vazební věznici v Brně.

"V sobotu 16. února bylo zahájeno jeho trestní stíhání. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání až deset let," doplnila další informace Čírtková.

Kriminalisté se v rámci vyšetřování případu obracejí na případné svědky, kteří viděli v pátek ve večerních hodinách v dané lokalitě pohyb popisovaných osob, případně byli svědky samotného incidentu, aby kontaktovali se svým případným svědectvím linku 155.