Policisté si jízdní soupravy převážející objemný jeřáb všimli na 136. kilometru dálnice D1. Chtěli ji zvážit na 115. kilometru, ale řidič sjel u Měřína z dálnice. „Zřejmě věděl, že na odstavné ploše na 115. kilometru probíhá kontrolní vážení téměř denně. Proto pokračoval po silnici II. třídy směrem na Jihlavu,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Soud začal řešit tragickou nehodu motorkáře na Vysočině

Vůz zastavili na odstavné ploše u silnice II/602 u Řehořova. Při kontrole policisté zjistili, že řidič převáží velký autojeřábu značky Liebherr. K tomu však potřebuje speciální povolení k nadrozměrné přepravě. Firma ho sice měla, ale pouze pro převoz jeřábu po dvou částech – zvlášť podvozek a zdvižné rameno. „Firmě se zřejmě nechtělo jeřáb rozebírat, tak riskli jízdu se složeným jeřábem, což jim ale nevyšlo. Dvaačtyřicetiletý řidič se odmítl podrobit na výzvu policisty nízko rychlostnímu kontrolnímu vážení a na kontrolní váhy odmítl najet. Z tohoto důvodu mu policisté uložili pokutu v příkazním řízení ve výši sto tisíc korun a zakázali mu další jízdu,“ popsala Čírtková.

Řidič mohl jet dál až poté, co jednu část jeřábu firma přeložila na druhou jízdní soupravu tak, jak bylo původně v plánu.