Nováková před třemi lety na policii řekla, že jí Ladislav Barák nejméně v patnácti případech prodal pervitin. Totéž zopakovala před obhájcem. Barák i kvůli výpovědi Novákové skončil ve vazbě a hrozil mu vysoký trest. Jenže před soudem Nováková vše odvolala a řekla, že byla k výpovědi donucena policisty.

„Vyhrožovali mi, že skončím ve vazbě a přijdu o děti," zdůvodnila Nováková, která už byla dvakrát odsouzena. Obhájce v závěrečné řeči řekl, že obhajobu Novákové je těžké prokázat, protože se policisté budou vždy vzájemně krýt.

Tvrzení Novákové o policejním nátlaku musela prověřit Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a podle závěrů vyšetřování si Nováková vůči policistům vše vymyslela a křivě je obvinila. Soud nakonec obhajobě Novákové neuvěřil. „Takovýto postoj ze strany svědků nemůžeme tolerovat," řekl včera soudce Zdeněk Chalupa.

Soudce Chalupa dodal, že soud chce uložením nepodmíněného trestu vyslat jasný signál k drogové scéně. V poslední době se stále častěji ze strany svědků množí historky o údajném protizákonném jednání policistů," upozornila žalobkyně Milena Smetanová.

Nováková u soudu s drogovým bossem řekla, že jí prý ve skutečnosti Barák nikdy žádnou drogu neprodal. Výpověď tehdy změnil i další svědek Martin Piskura.

I on dostal loni za křivou výpověď nepodmíněný trest a skončil ve vězení. Piskura před soudem řekl, že za ním byli tři muži, kteří mu řekli, že když výpověď změní, tak se mu nemůže nic stát.

Díky křivým svědectvím nakonec Barák vyvázl bez trestu. Dostal pouze mírný trest za nedovolené ozbrojování.

Dvouapůlletý trest pro Novákovou je souhrnný ještě za předchozí drogovou trestnou činnost.

V současné době je Ladislav Barák ve výkonu trestu, kde si odpykává trest za opakované porušení zákazu řízení. Kromě toho je stíhán za výrobu pervitinu