Nakonec byl dopaden loni v říjnu v Jihlavě a dodán do výkonu trestu, kde si začal odpykávat osmnáct měsíců za nejrůznější podvody a zpronevěry. K tomu musí ještě přidat dalších pět měsíců, které dostal ve středu 13. března u Okresního soudu v Jihlavě za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání za nenastoupení do výkonu trestu. Celkem by si tak měl jihlavský podvodník odsedět třiadvacet měsíců.

Sedmapadesátiletý Vidocque, který tvrdí, že převzal jméno svého příbuzného, strávil ve vězení řadu let. Naposledy z něj vyšel na začátku roku 2017. Tehdy si odseděl osmnáct měsíců, kam ho poslal Okresní soud v Havlíčkově Brodě za podvody spojené z jeho školou bojového umění v Brodě. Tehdy měl na svědomí zpronevěru posilovacího stroje.

Jenže hned v srpnu 2017 skončil před soudem znovu. Tentokrát v Jihlavě, kde musel vysvětlovat opět zpronevěru, tentokrát výherního hracího automatu. Soud mu za to uložil souhrnný trest na šest měsíců nepodmíněně navíc k trestu z Havlíčkova Brodu. Kromě toho dostal další rok nepodmíněně za zpronevěru zásobníků na pitnou vodu, které si pronajal a nevrátil.

Vidocque na sebe v posledních letech upozornil, když veřejně prezentoval založení školy bojového umění pro bývalé odsouzené vězně v Havlíčkově Brodě. Projekt ale po krátké době skončil krachem a následnými trestními oznámeními a soudními tahanicemi.

Po propuštění z vězení na začátku roku 2017 se prezentoval jako reportér nadnárodní společnosti Heulos TV. Na strohých internetových stránkách se tehdy chlubil několika reportéry v Česku i zahraničí, například v New Yorku. Dnes je webový odkaz na tuto TV nedostupný. Zhruba v polovině devadesátých let, tehdy ještě pod svým vlastním jménem Zdeněk Večerka, vydával noviny Jihlavský večerník. Ani ten tehdy neměl dlouhého trvání a vydávání večerníku muselo mimo jiné pro nedostatek financí skončit.