Případ se stal na konci dubna před půl devátou večer v Jihlavě na zastávce městské hromadné dopravy v Havlíčkově ulici. „Jednadvacetiletý muž nastoupil do autobusu se psem bez náhubku. Řidičem byl upozorněn na nepřípustnost takového jednání a vyzván, aby vystoupil. Opilý mladý muž ale řidiče nejprve slovně a poté i fyzicky napadl,“ připomněla situaci policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidiče autobusu náhle udeřil pěstí do hlavy, ten ho poté v prostoru zastávky strhnul na zem. Fyzického napadení řidiče si všimla žena, která ihned přivolala prostřednictvím tísňové linky policisty.

Opilý muž začal poté z místa utíkat, což se mu ale vzhledem k jeho opilosti nedařilo. Při běhu totiž padal na zem. „Přivolaní policisté muže zajistili a při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,35 promile alkoholu. Padesátiletý řidič autobusu utrpěl při napadení drobné zranění, které si nevyžádalo okamžité lékařské ošetření,“ dodala Kroutilová.

Opilého mladého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ kriminalisté dále vyšetřují.