„U takového recidivisty, jakým je obžalovaný, nepřipadá v úvahu jiný než nepodmíněný trest. Neodradilo ho ani to, že byl předtím odsouzen k vysokému trestu za drogový delikt. Navíc je podezření, že řídí dál,“ uvedl soudce Vladimír Sova.

K již předchozím pravomocným rozsudkům Šedovi soud ještě přidal další zákaz řízení na tři roky. René Šedo tak nesmí sednout za volant až do roku 2030. Rozsudek ale zatím není pravomocný. Šedo, který se k pondělnímu hlavnímu líčení nedostavil, protože na něj prý zapomněl, se může ještě odvolat ke krajskému soudu.

Místo tragické nehody na silnici mezi Telčí a Mysliboří.
Na místě nehody hoří svíčky. Pro Veroniku

René Šedo byl policejní hlídkou při řízení auta přistižen naposledy letos 23. března v jihlavské Srázné ulici. Kromě toho, že porušil soudní zákaz řízení, čímž se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, měl být navíc pod vlivem pervitinu.

„Tehdy jsem potkal kamarády, kteří potřebovali řidiče. Nabídl jsem se jim s tím, že mám řidičský průkaz. Když mě policie přistihla, podrobil jsem se testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Je mi líto, že jsem řídil přes zákaz,“ uvedl nenapravitelný René Šedo do policejního protokolu. Dotyčný pracuje jako závozník.

Jedenáctkrát soudně trestaný muž ale nejspíš skončí ve vězení celkem na osm a půl roku. Nedávno ho totiž tentýž soud odsoudil k šesti a půl letům za distribuci pervitinu. Součástí obžaloby bylo i to, že pervitin píchal spící přítelkyni, aby ji prý nabudil a mohl s ní mít pohlavní styk. Žena byla v té době těhotná. Dítě, které se jí narodilo, bylo drogami ovlivněno a podle lékařů zhruba rok vykazovalo závislost na pervitinu.

Ilustrační foto
Řidič kamionu používal v tachografu cizí kartu

Novorozenec mimo jiné trpěl nespavostí a častými teplotami. Šedo se proti vysokému trestu odvolal, ale krajský soud odvolání nakonec zamítl a potvrdil rozsudek okresního soudu.