Matka dítěte tou dobou nebyla doma. Babička byla s vnukem v bytě sama. Žena byla obviněna z trestného činu ublížení na zdraví s následek smrti, za což jí hrozí trest od osmi do šestnácti let. K činu se přiznala během výslechu u Okresního soudu v Jihlavě, který na ni uvalil vyšetřovací vazbu. Čin měla spáchat v afektu. Sama prý pořádně neví, jak se mohlo stát, že takto selhala.

Deníku se podařilo zjistit, že chlapečka neuhodila rukou ani ničím jiným, ale hodila s ním takovým způsobem, že se uhodilo do hlavičky o zeď. Následek byl tragický. Chlapeček utrpěl vážné poranění hlavy. Ani přes veškerou snahu, se přivolaným záchranářům nepodařilo chlapce oživit.

Ilustrační foto
Strýc z Polné měl sexuálně zneužít neteř. Soud z líčení vyloučil veřejnost

„Ve čtvrtek večer 20. července jsme byli přivoláni k dítěti se zástavou tělesného oběhu. Všechny pokusy o jeho resuscitaci byly bohužel neúspěšné. Pacienta se nepodařilo zachránit,“ řekl k případu mluvčí krajských záchranářů na Vysočině Petr Janáček.

Záchranou službu zavolala sama babička, která dítěti předtím ublížila. Následně na místo přijeli kriminalisté. Lékař pak označil úmrtí dítěte za podezřelé. Příčinou jeho smrti bylo krvácení do mozku po ráně do hlavičky. Případ si převzali kriminalisté z krajského oddělení zabývající násilnými trestnými činy včetně vražd.

Čin se stal v jednom z domů v ulici U Hřbitova v Jihlavě. Podle sousedů šlo spíše o uzavřenější rodinu.

Obžalovaný Miroslav Gold (druhý zleva) a vedle něj Miloš Veselý se svými obhájci.
Vyhledávač aut na Vysočině. Policista popsal u soudu spolupráci se zlodějem

„Všiml jsem si, že u vchodu bylo hodně rušno. Pak jsem viděl jak odnášejí bílou rakev. Vedli i nějakou ženu, kterou odvezli, a pak zase přivezli,“ řekl Deníku jeden ze sousedů.

„Jsem z toho ještě pořád v šoku, co se tady stalo. Prý to měla udělat příbuzná. Když jsem viděla tu bílou rakev, ještě teď tomu nemohu uvěřit,“ řekla další sousedka, která před domem venčila psa.

Vnukovi úmyslně ublížila

Obviněná žena se přiznala, že svému vnukovi úmyslně ublížila. I proto si proti rozhodnutí soudu o uvalení vazby, nepodala stížnost. Další rozhodování o případném prodloužení vazby bude soud rozhodovat do tří měsíců.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Policie na Vysočině odmítla případ s ohledem na věk dítěte a rodinu jakkoli komentovat. V minulých dnech pouze ústy své mluvčí Dany Čírtkové potvrdila, že obvinili třiačtyřicetiletou ženu z násilného trestného činu. Zda se obvinění změní v jiný trestný čin, či nikoli, ukáže další vyšetřování.

Chování obviněné vůči dítěti mohl ovlivnit i alkohol. Lékaři sice ženě odebrali krev kvůli stanovení množství případného vypitého alkoholu, ale výsledky nejsou zatím známé.