Zatímco ženám sliboval společnou budoucnost, podařilo se mu pod různými záminkami ze svých obětí vytáhnout stovky tisíc korun. Přestože jim sliboval, že peníze vrátí, ženy už nikdy neviděly ani korunu. Některé dokonce přišly natrvalo o svůj majetek a dodnes se potýkají s výčitkami svědomí.

Hons nakonec skončil před soudem a v pondělí si vyslechl rozsudek. Soudce Okresního soudu v Jihlavě Zdeněk Chalupa ho poslal za zločin podvodu na pět let do vězení.

Trest by si měl Hons odpykat ve věznici s ostrahou a čtyřem svým obětem musí dohromady zaplatit přes milion korun.

Na místě se odvolal

Rozsudek zatím není pravomocný. Hons se proti verdiktu na místě odvolal. Státní zástupce se odvolání vzdal. Kauzou se tak bude muset ještě zabývat Krajský soud v Brně.

„Považuji to za odpovídající trest. Hodně žen udělal nešťastných. Myslím, že některé další se ani nepřihlásily, protože si nechtěly dělat ostudu," svěřila se po rozsudku jedna z poškozených, kterou soud včera také vyslechl.

„Seznámili jsme se přes internet. Psali jsme si a telefonovali. Pak mne požádal, zda bych mu mohla půjčit peníze, protože dluží za alimenty. Vzala jsem si kvůli tomu půjčku v bance. Slíbil, že mi bude peníze splácet, ale nic mi nesplatil," řekla u soudu žena z Kladna, která Honsovi půjčila padesát tisíc korun.

A podobně dopadly i další ženy, s nimiž podvodník plánoval společnou budoucnost.

Podle svědků měl Dušan Hons schopnost vcítit se do toho, po čem ženy touží, a údajně je přitahoval i svými sexuálními výkony.

Žena ze Žďárska například dala Honsovi postupně třiadvacet tisíc korun. Uvedla, že šlo o provizi za vyřízení úvěru. Hons, ale před soudem řekl, že peníze od ženy dostal za sex. Žena potvrdila, že měla s Honsem intimní styk v autě.

Další žena přišla dokonce o dům a musela se z něj i s rodinou vystěhovat. „Seznámili jsme se na internetu. Tvrdil, že jsem tam o sobě hezky psala a že má se mnou větší úmysly. Chtěl si mě vzít. Říkal, že si vezmeme půjčku a opravíme dům," popsala žena.

Hons pak podle obžaloby nechal ženě podepsat kupní smlouvu na dům, který prodal přes makléře realitní kanceláře v Jihlavě za polovinu odhadní ceny, tedy za tři sta tisíc korun. Jakmile Hons získal, co chtěl, s ženou přestal komunikovat.

Hons u soudu jakoukoli vinu popřel a řekl, že jen pomáhal zprostředkovat prodej domu, za což dostal provizi deset tisíc korun, a žádnou společnou budoucnost s ženou neplánoval.

O byt nakonec přišla také žena z Jihlavska, která souhlasila s tím, že prodá pod cenou svůj vlastní byt v Třešti. Také podlehla slibům Honse, že peníze použijí na koupi společného domu. Kromě toho, že mu dala sto sedmdesát tisíc z prodeje bytu, který měl minimálně dvakrát vyšší hod-notu, si ještě napůjčovala další desítky tisíc korun, které mu také nakonec dala.

Hons považuje své trestní stíhání za spiknutí a komplot. „Je to pomsta policie, protože jsem byl před soudem v Třebíči před lety zproštěn obžaloby z krádeže přes dva miliony korun," popřel Hons všechna obvinění. Jeho obhájce vylíčil důkazy obžaloby za snůšku nevěrohodných svědectví žen, které si navíc protiřečí, nemají doklady, že by od nich Hons peníze vzal a požadoval, aby jej soud všech obvinění zprostil.

Soud uvěřil ženám

Jenže soud nakonec uvěřil poškozeným ženám. Honsovu obhajobu označil soudce Zdeněk Chalupa za jednoznačně účelovou – s cílem vyhnout se trestní odpovědnosti. „Navíc vzhledem k trestní minulosti obžalovaného je jasné, že má sklony k páchání i majetkové trestné činnosti," podotkl soudce Chalupa. Státní zástupce Jan Kadlec pak poukázal na podobný způsob manipulace vůči poškozeným.

Dušan Hons má navíc ještě jeden problém. Policii se přihlásila další údajná oběť. Jde o sedmačtyřicetiletou ženu z Hodonínska. Ta naletěla podobným slibům, jako ostatní ženy.

Honsem se nechala přemluvit, aby si vzala úvěr a ručila svým domem. „Jenže mezi papíry, které jsem podepisovala, byla i kupní smlouva na můj dům. Toho jsem si ale nevšimla, protože to bylo v hrozném spěchu a ani jsem si nemohla dokumenty v klidu přečíst," popsala žena.

Peníze z úvěru ale nikdy neviděla. S pomocí právníka se jí pak podařilo vyřešit i podvodnou kupní smlouvu. Jenže než vztah s Honsem definitivně ukončila, nastrkala mu postupně dalších asi 135 tisíc korun. Tento případ řeší policie samostatně.