Čtyřicetiletý dealer už byl za podobný čin v minulosti odsouzen. Od jeho posledního pobytu ve vězení uplynuly v září tři roky. „Soud uznal obžalovaného vinným z drogového deliktu a uložil mu nepodmíněný tříletý trest odnětí svobody,“ informoval o výsledku hlavního líčení jihlavský okresní státní zástupce Kamil Špelda.

Policisté chytili na Jihlavsku tři dealery drog.
FOTO: Policisté chytili tři dealery drog, dva v Třešti a jednoho v Jihlavě

Rozsudek není pravomocný. Obložinský se sice ke všemu přiznal, ale k soudu nedorazil.

„Odsouzen byl v nepřítomnosti,“ podotkl žalobce Špelda. Pokud se obžalovaný proti verdiktu odvolá, bude se ještě případem zabývat Krajský soud v Brně.

Obložinský podle soudu prodal nejméně šesti lidem v Jihlavě přes sedmdesát gramů pervitinu. Jeden z jeho odběratelů od něj přitom koupil víc než polovinu všech dávek. Celkem si měl čtyřicetiletý dealer vydělat necelých šedesát tisíc korun.

Toxi tým

V nemovitosti v Hradci Králové pak u něj kriminalisté našli skleněnou dýmku s papírovým obalem, malou příruční váhu a sáčky s pervitinem i marihuanou. Obložinský je vyučený a nezaměstnaný. Na kontě přestupků má tři záznamy. Soudy byl trestán již sedmkrát.

Soud, ilustrační foto
Muže z Jihlavska poslal soud za zneužívání nezletilé neteře do vězení

Dopadení a odsouzení Obložinského je další z řady úspěšných zátahů proti drogovým dealerům a výrobcům na Jihlavsku. Zásluhu na tom má mimo jiné i policejní Toxi tým, který se systematickému odhalování drogových deliktů věnuje už několik let.