VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soud nebude, návrh náměstí v Meziříčí lidé už brzy uvidí

Velké Meziříčí - Návrhy na proměnu centra Velkého Meziříčí, které od dubna vznikaly v rámci architektonicko-urbanistické soutěže, uvidí lidé na začátku listopadu. Město ale zveřejní vítězný návrh i patnáct dalších téměř o dva měsíce později, než původně plánovalo.

12.10.2016
SDÍLEJ:

Centrum Velkého Meziříčí by mělo v dohledné době projít úpravou. Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

Vyhlášení výsledků soutěže zdrželo dovolání jednoho z účastníků ke Stavovskému soudu České komory architektů. „Nesplnil podmínky zadání. Nedodal rámcový rozpočet úpravy centra, což podmínky výslovně uváděly. Do soutěže proto nebyl připuštěn," vysvětlil velkomeziříčský starosta Radovan Necid.

Stavovský soud měl zasedat v půli října. Architekt však v termínu nesložil potřebnou kauci, soud se tedy případem zabývat nebude. „Zveřejnění návrhů už nic nebrání. Lidé je uvidí na výstavě, která začne malou vernisáží 3. listopadu," popsal Radovan Necid. Vernisáž se uskuteční v 16 hodin v koncertním sále Jupiter clubu.

Výstavu může veřejnost navštěvovat do 25. listopadu. Obsahovat bude i protokol ze zasedání poroty soutěže. „Změna tváře našeho centra je totiž natolik razantní zásah do života města, že je třeba, aby o něm věděl každý co nejvíce," zdůraznil starosta. „Připravujeme ještě sborník soutěže, který bude v prodeji na výstavě i v městském informačním centru a na programovém oddělení Jupiter clubu. Publikace bude dostupná i v elektronické verzi na webu města," slíbil Necid.

Náklady na přestavbu centra by neměly převýšit padesát milionů korun. Doprovázet ji bude také výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace.

Do architektonicko-urbanistické soutěže zaměřené na návrh velkomeziříčského Náměstí a přilehlých ulic, kterou zastupitelstvo vyhlásilo sedmého dubna, se přihlásilo šestnáct architektonických ateliérů.

Vyhrál tým brněnského architekta Davida Mikuláška. „Vítězná studie zaujala tím, že počítá s prvky, které na náměstí historicky patří. Řeší i problematiku dopravy, aby nedocházelo k rozdělování mezi chodníky a komunikací vyvýšenými obrubníky, což je příznivé i pro bezbariérový přístup," popsal sekretář poroty Petr Velička.

V čele poroty stanul architekt David Vávra, prostor k vyjádření dostali odborníci i představitelé města.

Výherci soutěže si přišli na sto padesát tisíc korun. Odměna za druhé místo činila sto dvacet tisíc, architekti na třetím místě získali částku sto tisíc korun.

Autor: Hana Kabrdová

12.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení